E-Czacki / in Polish / moodle · 29 stycznia 2013

Moodle w Czackim

Nauczyciel powinien brać pod uwagę wszelkie drogi, zmierzające do otwarcia umysłów i używać ich odpowiednio do okoliczności. 

                                                                      Jan Amos Komeński (1592—1670)

logoczacki

Z mojej perspektywy

Ucząc korzystam z tego co we mnie wpoili moi nauczyciele, z moich doświadczeń, umiejętności, wiedzy zawartej w książkach. Jednakże czas biegnie, nasza wiedza o otaczającym świecie nieustannie się rozrasta. Nowe środki komunikacji, słowa, nowe pojęcia, idee…

Staram się przygotowywać Was do życia i pracy w przyszłości, której kształtu mogę się jedynie domyślać. E-learning jest próbą połączenia rzetelnej wiedzy i nowej technologii. Próbą odnalezienia modelu nauczania XXI w.

Elearning

Uczenie się przez Internet oparte jest na teorii konstruktywizmu społecznego. Zgodnie z jej założeniami, uczeń sam szuka informacji, aby zgłębić swoją wiedzę i móc rozwiązać zadanie, problem. Dzieli się swoją wiedzą ze swoimi kolegami. Dyskutują o niej. Każdy coś dodaje i w ten sposób konstruują swoją i zarazem społeczną wiedzę. Nauczanie na odległość obejmuje różne działania dydaktyczne, np. samodzielne ćwiczenia, wykłady on-line, dyskusję, pracę w grupie on-line.

Czacki.moodle.waw.plCzackiMoodle

Czacki.moodle.waw.pl jest internetową platformą edukacyjną, z pomocą której możecie brać udział w wirtualnych zajęciach z różnych przedmiotów, komentować prace swoich kolegów, oceniać je, konsultować się z kolegami z kursu i z nauczycielem prowadzącym. Rolą nauczyciela jest przygotowanie kursu, prowadzenie go, utrzymywanie kontaktu z kursantami i przekazywanie informacji zwrotnej. Najczęściej, ćwiczenia w Internecie są uzupełnieniem wiedzy, którą zdobędziecie podczas lekcji w szkole w szkole.

Liczę, że założenia nauczania zdalnego sprawdzą się w naszej szkole. Zależeć to będzie od Was i od nas nauczycieli. Warto jednak wiedzieć, ze obecnie wszystkie uniwersytety maja w swej ofercie naukę w trybie on-line, więc pewnie wcześniej czy później traficie na kurs e-learning. Systemy takie jak moodle są w tej chwili używane na dużą skalę na całym świecie, najefektywniej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii i w Wielkiej Brytanii.

Mam nadzieję, że spodoba Wam się idea uczenia się on-line. Zaloguj się na www.czacki.moodle.waw.pl.