Uncategorized · 16 października 2014

Konkursy wiedzy o Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Według Marcin Stanowski.  

Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursach wiedzy o Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Gorąco zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z tymi propozycjami i stawienia czoła wyzwaniom!

Przedłużamy datę rejestracji do konkursu do 18.10.2014 r.

Organizatorem II edycji konkursu Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2015 jest I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ.

Konkurs składa się z trzech etapów. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 50 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną. Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbędzie się w Żorach w obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania.

Wśród nagród znajdują się cztery indeksy na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe. Więcej informacji: http://www.mt-oka.pl/

Know America 2015Know America 2015

 

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, „internetowo” odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, „słynne cytaty”, sport. Liczbę prawidłowych odpowiedzi liczy komputer. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań w tej części zostaną przedstawione na stronie konkursu w momencie opublikowania tematów prac pisemnych. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Collegium Civitas w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia.