for students / in Polish · 18 lutego 2015

Salon Edukacyjny Perspektywy 2015

Perspektywy zapraszają na XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2015, który odbędzie się w dniach 27 – 28 lutego br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.Piątek – dzień „CO?”.

Nigdy za wiele na temat matury, zwłaszcza nieco innej niż poprzednie! Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie raz jeszcze przypomną, jak będzie wyglądać egzamin w maju 2015, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań, jak uniknąć najczęstszych błędów. To wiedza na wagę sukcesu!

Eksperci powiedzą o maturze z języka polskiego i matematyki, przygotowali także spotkania dedykowane zdającym najpopularniejsze przedmioty: biologię, chemię, fizykę, historię, geografię i wiedzę o społeczeństwie. Uczelnie opowiedzą, co mają do zaproponowania kandydatom na studia.

Sobota to Dzień „JAK?”.

W warsztatowej formule będzie można przygotować się do najważniejszych majowych egzaminów.

Licz na siebie – matura z matematyki jest do zdania!
Ostatnie porady przed egzaminem maturalnym z matematyki udzielane przez Nauczyciela Roku 2008, Dariusza Kulmę. Jak szlifować matematyczną formę na maturę? Od czego w ogóle zacząć matematyczny trening przedmaturalny i jak uwierzyć, że sukces jest w zasięgu możliwości? Jak wykorzystać ostatnie tygodnie, aby nie przetrenować się, ale ugruntować wiedzę?

Nowa formuła matury ustnej z języka polskiego – prezentacja przebiegu egzaminu „na żywo”.
Zobaczymy – w czasie rzeczywistym i na przykładach prawdopodobnych pytań – jak będzie wyglądać zupełnie nowy egzamin ustny z języka polskiego. Co mówić, jak mówić, w jaki sposób rozmawiać z komisją? Prezentację przygotowała Ewa Macias, znakomita polonistka z warszawskiego „Staszica” .

Sztuka publicznych wystąpień, czyli umiejętności przydatne na ustnej maturze z polskiego.
Jak wejść, jak zacząć, jak skończyć, aby zrobić dobre wrażenie na komisji egaminacyjnej? W jaki sposób dobrze „sprzedać” swoją wiedzę lub… zamaskować ewentualne braki? Podpowiedzi na ostatniej prostej udzieli Andrzej Sagin, jeden z najwybitniejszych trenerów sztuki autoprezentacji, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Cały program Salonu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów znajdą Państwo tu

Dlaczego warto poświęcić na Salon dwa dni?

Którą z polskich uczelni warto wybrać?
Podczas targowych dni warto porozmawiać z przedstawicielami tych szkół wyższych, które zabiegają o studentów z centralnej Polski. Wśród nich będą prawie wszystkie uczelnie stolicy, ale także ze znakomitych ośrodków akademickich z całego kraju. Maturzysta nie musi jechać do Krakowa, aby porozmawiać o upragnionych studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, nie jest potrzebna wyprawa do Gdańska, Łodzi, Katowic… Podczas Salonu warto skorzystać też z podpowiedzi, które z polskich uczelni umożliwiają studia w kraju, ale po angielsku (Wystawcy)

Akademicki świat należy do zdolnych i odważnych!
Ambasady USA i Kanady opowiedzą o warunkach studiowania, niezbędnych formalnościach i kosztach nauki w najlepszych uczelniach Ameryki Północnej. Będzie także spotkanie z australijskimi uczelniami i ich polskimi studentami, podczas którego, w konkursowej formule, przedstawiony zostanie odległy kontynent ( i jego kuchnia!), z imponującą ofertą edukacyjną dostępną także dla polskiej młodzieży Do dyspozycji globtroterów edukacyjnych są także uczelnie europejskie m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii, Estonii

Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!
Specjalnie dla maturzystek 2015 przyjdą na spotkanie animatorki akcji Dziewczyny na politechniki!, Dziewczyny do ścisłych! Studentki i absolwentki kierunków technicznych, dziewczyny zafascynowane nowymi technologiami powiedzą, jak wejść w świat nauki i techniki, jak z głową wynbierać studia i kierunki, w których uczelniach jest dobry klimat dla ambitnych inżynierek.

„Informator dla Maturzystów 2015” dla uczestników spotkań warsztatowych (gratis!)
Wszyscy uczestnicy warsztatów (spotkania w sobotę), którzy pobiorą na nie bezpłatne „wejściówki”, otrzymają gratisowe egzemplarze „Informatora dla Maturzystów 2015” – z pełną bazą informacji o wszystkich polskich uczelniach i kierunkach studiów, z zasadami przyjęć na rok akademicki 2015/2016, Rankingiem Szkół Wyższych 2014, Rankingiem Kierunków Studiów i rekomendacjami dla najlepszych programów, z resume zasad matury 2015, z poradami dotyczącymi przygotowań do najważniejszych edukacyjno-zawodowych wyborów. Wszystkim chętnym udzielimy także pomocy w pobraniu InforMatura – bezpłatnej aplikacji mobilnej zawierającej pełną ofertę studiów w Polsce.

UWAGA: Prosimy o przesłanie na adres: rejestracja@salon.perspektywy.pl informacji na temat orientacyjnej liczebności grupy zainteresowanej wybranymi przez Państwa spotkaniami.

Do zobaczenia na Salonie!

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Perspektywy, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
tel. 22 628 58 62, fax 22 629 16 17

www.salon.perspektywy.pl