II miejsce dla polskich nauczycieli w Learnathon 2015

Budapeszt, 4-9 maja, 2015

Grupa polskich nauczycieli języka angielskiego zdobyła prestiżowe miejsce w innowacyjnym konkursie “Learnathon 2015”.

Maj rozpoczął się pracowicie dla trójki anglistów z Polski.

Hanna Zięba i Bartłomiej Wróblewski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Marcin Stanowski z XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. T. Czackiego w Warszawie jako jedyni w Polsce zakwalifikowali się do udziału w niezwykłym konkursie na aplikację mobilną wspierającą nauczanie języka angielskiego i promującą wiedzę o ważnych kwestiach społecznych i ekologicznych.

W konkursie wzięli udział nauczyciele z 15 krajów Europy Środkowej i Południowej.

[metaslider id=527]

Learnathon to nie tylko współzawodnictwo, ale także giełda pomysłów, w trakcie której uczestnicy dzielili się pomysłami i metodami pracy na lekcjach języka angielskiego.  W czasie pracowitego tygodnia nauczyciele zdobywali wiedzę na temat palących problemów na całym świecie, uczyli się jak lepiej wykorzystywać technologię informacyjną i komunikacyjną w edukacji i poznawali tajniki tworzenia aplikacji mobilnych. Wszyscy członkowie zespołów zmagali się także z wymaganiami dotyczącymi przygotowania dokumentacji technicznej aplikacji komórkowych. Na szczęście mogli liczyć na profesjonalną Pomo naszych fenomenalnych mentorów: Joy Egbert, Zsuzsa Szabo i Dömötör Gulyas.

Efektem pracy było 15 zapierających dech w piersiach projektów, które w niebanalny sposób poruszają takie tematy jak uzależnienia, niepokoje społeczne, czy zagrożenia dla środowiska.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego (IATEFL) reprezentowane przez Nóra Tartsay Németh na Węgrzech dzięki finansowemu wsparciu Regionalnego Biura Języka Angielskiego w Budapeszcie pod kierownictwem Pana George M. Chinnery.

Grupa z Polski zdobyła drugie miejsce przygotowując projekt aplikacji Eco Trekker, w której uczniowie podróżując po wirtualnym ziemskim globie identyfikują zagrożenia ekologiczne, poznają słownictwo do opisu problemów środowiska i grają w gry osadzone w problematyce danego zagrożenia, np. wycinki drzew.

Marzeniem drużyny AppsSideDown jest wcielenie pomysłu w życie i udostępnienie aplikacji szerokiej społeczności międzynarodowej.

Hania, Bartek i Marcin dziękują za okazaną pomoc władzom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i XXVII LO im T. Czackiego. Marzenie to nie ziściłoby się, gdyby nie ofiarna pomoc przyjaciół i wielogodzinne konsultacje z nauczycielami, specjalistami w dziedzinie wykorzystania technologii Informacyjnej i komunikacyjnej i uczniami.

Learnathon to pierwsze tak innowacyjne wydarzenie gromadzące nauczycieli tak wielu krajów europy Środkowej, ale z pewnością nie ostatnie. Dzięki współzawodnictwu, dzieleniu się pomysłami nauczyciele z różnych krajów znaleźli swój wspólny język. Kto wie, jakie następne niesamowite projekty powstaną z przyjaźni, jakie rozpoczęły się w Budapeszcie.