in Polish · 2 listopada 2016

Młoda Warszawa debatuje i przemawia!

Pragnę zaprosić nauczycieli języka angielskiego, którzy chcieliby przygotować swoich uczniów do przemawiania publicznego i debatowania do Sieci Współpracy „Młoda Warszawa Debatuje i Przemawia”. Są to cykliczne warsztaty, gdzie warszawscy angliści mogą wymieniać się doświadczeniami i przygotować się do nauczania „public speaking”.

Wynikiem współpracy będzie zorganizowanie warszawskiego konkursu krasomówczego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 4 listopada o godzinie 15:40 w XXVII LO im. T. Czackiego na ulicy Polnej 5 w Sali nr 1.

Ustaliliśmy, że będziemy spotykać się co dwa tygodnie w piątki w Liceum Czackiego.

Na pierwszym spotkaniu, po krótce uzgodniliśmy tematykę zajęć:

•  Public Speaking
  • Rhetorical devices
  • Planning speeches
  •  Speaking tricks
  •  Giving feedback
  •  Logical fallacies and debunking them
  •  Debating
  •  Critical thinking
  • Global issues
  •  Institutions supporting public speaking and debating
  •  Contests & competitions