Konkurs Krasomówczy: School of the Future

Konkurs Krasomówczy skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich.
Chcemy zachęcić Państwa do zorganizowania w Państwa szkole pierwszego etapu konkursu (szczegóły znajdą Państwo w Regulaminie Konkursu), który wyłoni kandydatów do etapu wojewódzkiego.
Finał ogólnopolski odbędzie się w 16 września 2016r w Szczecinie w trakcie dorocznej konferencji IATEFL Poland na Wydziale Elektrycznym, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Etap wojewódzki odbędzie się 14 czerwca 2016 roku w Warszawie godzina 14.00, XXVII LO, ul.Polna 5, sala numer 1

Zgłoszenia i kontakt Dorota Chromińska dchrominska@gmail.com

Regulamin II Ogólnopolskiego Konkursu
“Public Speaking Contest”
Cele konkursu:
• popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację pozawerbalną,
• doskonalenie umiejętności wyrażania własnych poglądów
• przygotowanie do udziału w życiu publicznym.
Przedmiot konkursu:
• wygłoszenie skierowanego do rówieśników własnego tekstu (przemówienia lub wypowiedzi w innej formie) w języku angielskim – na temat School of the Future
• Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka oraz wykorzystanie środków audiowizualnych.
• czas prezentacji: 2- 5 minut
• organizatorzy etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego nie pokrywają kosztu dojazdu uczestników
• konkurs skierowany jest do polskich uczniów szkół w wieku 13-19 lat, uczących się języka angielskiego jako obcego.
Temat konkursu: School of the Future
Przygotuj przemówienie w języku angielskim o tym, jak według Ciebie szkoła zmieni się w przyszłości. Należy uwzględnić przynajmniej jeden (lub więcej) aspektów z podanych poniżej zagadnień:
• wielokulturowość
• kultura globalna, kultura pop
• prawa uczniów
• technologia
• transport
• środowisko
Kryteria oceny:
Jury będzie oceniać prezenterów w odniesieniu do następujących kryteriów:
• Treść prezentacji, czyli kompozycja (wprowadzenie, rozwinięcie i zakończenie), znajomość tematu, równowaga argumentów
• Siła przekazu, czyli umiejętność komunikowania myśli, emocji i osiągnięcia ogólnych celów za pomocą słów.
• Kontakt z odbiorcą. Dobrzy prezenterzy zbudują właściwe relacje z publicznością, efektywnie wykorzystają humor i / lub emocje. Nagradzany będzie naturalny styl, a nie wyrecytowany z pamięci tekst.
• Styl i technika, czyli sposób wygłaszania, płynność wypowiedzi, postawa, kontakt wzrokowy, stosowanie gestu.
• Zastosowane słownictwo i gramatyka oraz poprawność językowa.
Terminy kolejnych etapów konkursu:
• Etap I – eliminacje szkolne
O terminie ich przeprowadzenia decydują powołane na potrzeby konkursu szkolne komisje konkursowe i przesyłają kartę zgłoszenia na adres organizatora konkursu: IATEFL Poland (mailowo na adres office@iatefl.org.pl) Szkolne komisje konkursowe wybierają dwa najlepsze przemówienia w danej kategorii wiekowej.
• Etap II – eliminacje wojewódzkie
Eliminacje wojewódzkie odbędą się w okresie kwiecień-czerwiec 2016r. Terminy i miejsca konkursu w poszczególnych miastach będą ogłoszone na stronie www.iatefl.org.pl. Uczestników będzie oceniać komisja zewnętrzna składająca się z przedstawicieli twórców kultury oraz specjalistów językowych, a werdykt jury nie będzie podlegać dyskusji i będzie mieć charakter ostateczny.
• Etap III – finał ogólnopolski
Finał ogólnopolski odbędzie się w 16 września 2016r w Szczecinie w trakcie dorocznej konferencji IATEFL Poland na Wydziale Elekrtycznym, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Organizator finału:
Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland
www.iatefl.org.pl office@iatefl.org.pl tel. 503017030
Nagrody:
Zwycięzca otrzyma Ipod Shuffle oraz dyplom a jego nauczyciel (opiekun) czytnik Kindle
• Laureaci miejsca 2-giego i 3-ciego otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
• Wszyscy uczestnicy wojewódzkiego etapu otrzymają dyplomy potwierdzające udział w konkursie.
* W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z konkursem prosimy o kontakt z Anną Rogalewicz-Gałucką office@iatefl.org.pl , tel. 503017030
 ** Udział szkoły w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody dyrektora, nauczycieli i rodziców uczniów na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w zakresie związanym z przebiegiem konkursu. Dyrektor szkoły odpowiada za uzyskanie zgody rodziców uczniów biorących udział w konkursie na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu. Zobowiązany jest do zebrania i przechowywania oświadczeń rodziców.